תו נכה לחולה לב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תו נכה לחולה לב

מחלות לב נפוצות מאוד בקרב האוכלוסייה המבוגרת בישראל. אך לא רק בני גיל הזהב עשויים לסבול מהפרעות קצב, יתר לחץ דם והתקפי לב. במידה ואתםתו נכה לחולה לב או מישהו מבני משפחתם אובחנו עם מחלת לב או עברתם התקף לב, יתכן שקיימת זכאות לקבלת תו נכה.

האם חולה לב מקבל תו נכה אוטומטית?

תו נכה מעניק הקלות חשובות לכל אדם המוגבל בתנועה או בעל מחלה קשה שפוגעת בניידות. בין היתר, התו מאפשר להחנות את הרכב של הנכה או של מישהו שמסיע אותו בקביעות, בחניות מסומנות. חניות נכים ניצבות במקומות נוחים לגישה, סמוך לבתי עסק מרכזיים, לרחובות מרכזיים וכדומה. בשלב זה, תג נכה איננו ניתן בצורה אוטומטית אלא יש להפנות בקשה יזומה לצורך כך. במידה ותו זה יוכל להועיל לכם, בין אם אתם זקוקים לכיסא גלגלים בין אם לאו, מומלץ להגיש בקשה בהתאם להנחיות שנתאר בהמשך.

האם ביטוח לאומי מנפיק תו לחולי לב?

בארץ קיים חוק חניית נכים, אשר בא לעשות סדר בנושא, בקבלת התו ובאוכלוסיית הזכאות. לרוע המזל, החוק הינו חוק ישן יחסית, הוא לא מאוד מעודכן ולא מספיק מפורט. לדוגמא, החוק לא מסמיך את ביטוח לאומי לסייע בקבלת התו. יש היבטים מסוימים שבהם החוק מעורפל וקבלת ההחלטה מועמסת על כתפיהם של רופאים שדנים בכך. למעשה, אפילו אנשים שזומנו בעבר לוועדה רפואית של ביטוח לאומי לא בהכרח יקבלו את תו הנכה. על הנפקת התו אמון משרד התחבורה ורשות הרישוי. למשרד התחבורה יש רופאים המוסמכים לדון בבקשות ולאשר או לא לאשר על פי שיקולים שונים.

מתי חולה לב זכאי לתו נכה?

במידה ונקבע כי עקב מחלת הלב או בשל צירוף של ליקויים רפואיים שונים האדם יוגדר נכה, הוא עשוי לקבל את התו בסבירות גבוהה. נכות של כ-60 אחוז לפחות תאפשר לקבל את התו, גם אם החולה עצמו לא משתמש בכיסא גלגלים באופן קבוע. במידה והחולה זקוק לכיסא גלגלים, בשל שיתוק או ליקוי בריאותי אחר, גם אז יקבל את התו. חשוב להוסיף כי רופא עשוי לקבוע שחולה לב מוגבל מבחינת הניידות ועלול לסבול בשל הליכה מרובה או מאמץ יתר. כאשר רופא קובע כי מצבו של חולה הלב יחמיר או עלול להחמיר בשל מאמץ וכי שימוש ברכב צמוד יועיל מבחינה בריאותית, גם אז הסבירות לאישור התו גבוהה מאוד.

למי לפנות לצורך קבלת תו עבור חולה לב?

על מנת שמשרד התחבורה ישקול להעניק את התו, יש להכין תיק של מסמכים רפואיים ולשלוח את הפירוט. כיום, אין צורך להגיע לוועדה רפואית ויש לכך משמעות חיובית ושלילית. המשמעות החיובית היא שזה מקל על החולה ולא מחייב טרחה יתירה. המשמעות השלילית היא שמסתמכים על כך שהמסמכים הרפואיים, חוות דעת רפואית או בדיקות רפואיות מספרים את הסיפור המלא. לאחר העברת המסמכים הרפואיים והגשת הבקשה לתו יבדוק הרופא האם לאשר או לא לאשר. חשוב לציין כי ישנן חברות שמספקות שירות של טיפול בבקשה בשם החולה.

בין ההטבות הנוספות שמקנה התו לחולי לב: אפשרות להעמיד את הרכב גם במקומות אסורים לחניה, באם לא קיימת חניית נכים פנויה (על פי תנאים שמגדיר החוק). קבלת אישור לשני רכבים לשמש כרכב נכה, בין אם הנכה עצמו נוהג בהם ובין אם מישהו אחר. כמו כן מקבלים הנחה משמעותית בעלות רישוי הרכב. חידוש חשוב – תו שאושר לצמיתות כבר לא צריך לעבור חידוש, כמו בעבר.

אולי יעניין אותך גם:

תו נכה איפה מותר לחנות?

תו נכה לחולי קרוהן – האם מגיע תו נכה לחולי קרוהן באופן אוטומטי?

תו נכה ואלצהיימר: כל מה שצריך לדעת על השגת תו נכה לחולי אלצהיימר

תו נכה ונכות נפשית: האם הסובלים מבעיות נפשיות זכאים לתו נכה?

מי זכאי לקבל תו נכה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו