תו נכה לחולי סכרת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תו נכה לחולי סכרת

מעטים מבין חולי הסוכרת נולדו עם סוכרת נעורים. מרבית הסוכרתיים התגלו ככאלה בשלב כזה או אחר, מסיבות של גנטיקה, תזונה ועוד. סוכרת ידועה כמחלהתו נכה לחולי סכרת כרונית, שיכולה להוביל במקרים מסוימים לקשיי ניידות ומגבלות בתנועה. ישנם חולים הסובלים מכיבים סוכרתיים בכפות הרגליים, מכאבים ונויורופתיה המביאה לכאבים או צריכה בגפיים ובמקרים קיצוניים כריתה חלקית או מלאה של הרגל. אמנם לא כל חולי הסוכרת זכאים לקבל תו נכה, אולם יש כאלה שבהחלט כן. אם את, אתה או מישהו מההורים או מבני המשפחה האחרים מאובחנים כסוכרתיים, אלה הדברים שחשוב לדעת על תו נכה לחולי סכרת.

אחוזי נכות שמקנים תו נכה

במידה ומדובר על חולה סוכרת שזקוק לכיסא גלגלים, מדובר בקריטריון שעונה על תנאי זכאות יסודי. על פי חוק חניית נכים, מי שזקוק לכיסא גלגלים יוכל לקבל את התו שמאפשר חניית נכים בכל מקום המסומן לכך. יחד עם זאת, בהינתן תנאים מסוימים, גם נכות ללא כיסא גלגלים תאפשר לקבל את התו האמור. לדוגמא, מוגדר כי מי שאושר על ידי ביטוח לאומי או על ידי מוסד מוסמך אחר כנכה קשה, התו מגיע לו לפי המלצת רופא. מכיוון שלא כל חולי הסוכרת מוכרים כנכים, אפשר להסתמך על הכלל הבא: אם הוגדרו לכם אחוזי נכות של בין 60 ל-100 אחוז, בסוף התהליך סביר שיאשרו לכם תו נכה אם הרופא סבור שזה נחוץ לבריאותכם. אם אינכם זקוקים לכיסא גלגלים ולא אושרו לכם אחוזי נכות מפני שהתפקוד שלכם גבוה והסוכרת מאוזנת, קשה להניח שתקבלו את התו.

מתי קיים שיקול דעת לרופא שלכם?

לא רק אחוזי נכות שהוגדרו לכם בעבר (או יוגדרו בהמשך) מאפשרים לקבל תו חנייה שנועד לנכים. ישנם מקרים שאפשר להגדיר בתור תחום אפור. כאמור, למי שזקוק לכיסא גלגלים וכן לנכים קשים וכן למי שמוכר כעיוור (בעל תעודת עיוור) קבלת התו כמעט אוטומטית למי שיגיש בקשה. אולם, יתכן שעל פי מצבו הרפואי של חולה סוכרת, רופא יקבע שפעילות מאומצת, הליכה מרובה וכיוצא בזה, עלולים לגרום להשפעה בריאותית לא רצויה. במדיה וזוהי קביעה רפואית שניתן לתמוך בה בעזרת מסמכים רפואיים או חוות דעת רפואית מפורטת, יתכן מאוד שרופא מטעם משרד התחבורה יאשר את מתן התו.

איך להגיש בקשה תו נכה?

הליך אישור תו נכה עבור חולי סוכרת נעשה דרך משרד התחבורה. ניתן להגיש בקשה אונליין והחלק העיקרי הוא העברת פירוט של מסמכים רפואיים מלאים, חוות דעת, אישורים על נכות שניתנו בעבר וכיוצא בזה. בתוך פרק זמן סביר אמור רופא של משרד התחבורה לעבור על המסמכים להגיש את החלטתו. באם הרופא יחליט לסרב, שמורה הזכות להגיש ערעור. במידה ואתם חוששים מבירוקרטיה ורוצים שיסייעו לכם, דעו שמותר להגיש את הבקשה על ידי נציג מטעמכם. חברות שמטפלות במימוש זכויות לנכים ולחולים יכולות להגיש בקשה מסוג זה.

משמעות תו נכה, בקצרה

תו נכה, חשוב להבין, זה לא רק אישור חניה. יש לו עוד כמה משמעויות נוספות. למשל:

  • ניתן לחנות בחניית נכים או במקום אסור לחניה, בתנאים מסוימים.
  • אפשר לחנות על המדרכה, אם לא קיימת חניה באזור וזה לא מפריע לעוברים ושבים.
  • התו מעניק הנחה מהותית באגרת הרישוי.
  • ניתן לפנות לרשות מקומית לקבלת אישור להוספת חניית נכים סמוך לבית.
  • התו ניתן להצמדה לשני רכבים שונים.

אולי יעניין אותך גם:

תו נכה חניונים: היכן בעלי תג נכה יכולים לחנות בחניונים?

תו נכה לחולים אונקולוגים: באילו מקרים חולים אונקולוגים זכאים לתג נכה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו